Czym są kampanie efektywnościowe?

SEO (Search engine optimization) to na pewno nic innego, jak..

Czym są kampanie efektywnościowe?

SEO (Search engine optimization) to na pewno nic innego, jak tylko pozycjonowanie stron www w wyszukiwarce za pomocą adekwatnie dobranych fraz. Ale, zanim wyselekcjonujemy spółkę, której zlecimy wypozycjonowanie naszej strony internetowej WWW, to powinniśmy w pierwszej kolejności dowiedzieć się tego, w jaki sposób owa firma ma plan osiągnąć zamierzony uprzednio efekt, czyli zagwarantowanie naszej stronie wysokiej pozycji. Jak się albowiem okazuje w praktyce, usługa SEO pozycjonowaniu jest nierówna. Na rynku egzystuje bowiem cała masa ogłoszeń działalności jednoosobowych które – nie mówiąc tego kontrahentowi wprost – oferują co prawda pozycjonowanie, aczkolwiek do tego celu wykorzystują taktyki tak zwanego Black Hat SEO.

Black Hat SEO to nic innego jak jedynie pozycjonowanie stron internetowych WWW przy użyciu taktyk nieścisłych z dyrektywami wyszukiwarek. Działania takie nie są zatem kompatybilne ze wskazówkami dla webdesignerów, publikowanymi przez wyszukiwarki. Oprócz tego, metody te – choć na pierwszy rzut oka mogą wydawać się wydajne – w praktyce są bardzo niebezpieczne dla pozycjonowanej strony internetowej i mogą one wiązać się z koniecznością poniesienia ciężkich „skutków ubocznych”. Najgroźniejszym ze wspomnianych „skutków ubocznych” jest naturalnie bezwzględne wykluczenie serwisu internetowego z rezultatów wyszukiwania.

Zasadniczą cechą działań z zakresu Black Hat SEO jest uzyskiwanie linków prowadzących do pozycjonowanego portalu internetowego, za pomocą tak zwanego zaplecza pozycjonerskiego. Mówiąc dokładniej, chodzi tu wyjątkowo o tworzenie sztucznych stron tzw. presell pages oraz dodatkowo „udawanych” katalogów. Z reguły strony takie nie zawierają absolutnie żadnej, użytecznej dla ewentualnego internauty informacji i są one zwyczajnym spamem. W ten sposób, przez wykorzystywanie niedoskonałości algorytmów wyszukiwarek, wytwarzane są zaplecza z publikowanymi na nich, linkami.

Ten rodzaj pozycjonowania oferowany jest z reguły poprzez pozycjonerów działających na własną rękę, nie współpracujących na stałe z żadnymi, większymi agencjami reklamowymi o profilu Interaktywnym. Dlatego też warto korzystać jedynie z usług oferowanych przez rzetelne Agencje reklamowe, a najodpowiedniej takie, które są w posiadaniu licencji partnerskich Google.


Related articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Your comments (*)

Name (*)

Your full name please.

Email address (*)

Used for gravatar.

Website

Link back if you want.